Modeláreň a TPV

„Život“ každého ponúkané modelu sa začína na modelárni. Hlavné ponukové kolekcie – jar/leto a jeseň/zima vznikajú dvakrát ročne a tieto sú dopĺňané o aktuálne novinky počas celého roku. Modelové návrhy v podobe náčrtov vznikajú ako výsledok práce návrhárky a reagujú na nové módne trendy, nové farebnosti, ale predovšetkým na požiadavky zákazníkov podnikových predajní a veľkoobchodných skladov.

Návrhárky majú k dispozícii široký sortiment pletených úpletov v rôznych väzbách od jednolícnych hladkých, hladkých obojlícnych, rebrových, jemnorebrových úpletov a žakárových úpletov až po počesané výplnkové, plyšové a froté úplety. Ponuka zahŕňa úplety jednofarebné, prúžkované a celoplošne potlačené. Špecifikácia a výber farieb vychádza z medzinárodne platnej farebnice PANTONE pre textilné výrobky. Základným používaným materiálom je 100% bavlna a jej zmesi s elastanom, polypropylénom (POP), polyesterom (PES), viskózou a modalom a pre funkčnú termo spodnú bielizeň a oblečenie je používaný aj 100% polypropylén.

Módne trendy a požiadavky zákazníkov si vyžadujú aj používanie rôznych ozdobných prvkov, akými sú napríklad používanie ozdobných krajkových vsadiek a gumičiek na spodnú bielizeň, štrasových kamienkov, či rôznych typov obtlačkov.  

Základom pre ďalšie spracovanie modelu a jeho prípravu do výroby je zhotovenie fyzickej vzorky, na ktorej sa odskúšajú správne rozmery, strihové riešenie a celkový vzhľad navrhnutého výrobku. Vzorka je dôležitá aj pre prípravu technických a technologických podkladov pre samotnú výrobu.