VIHIA s krajkou

VIHIA s krajkou

Obj. č. 10628683

Dámska nočná košeľa

VIHIA s krajkou

Zloženie: 50% bavlna, 50% modal
Produktové značenie: VIHIA/3 z
Kód produktu: 10628683
s DPH
19,70 €

Dámska nočná košeľa z príjemného úpletíku s podielom modálu v romantickom štýle. Očarujúca vsadka na prednom diele robí túto nočnú košieľku ozaj výnimočnou a bude skvelým darčekom pre každú dámu.

Farba

Veľkosť

Veľkosť: S
Veľkostná tabuľka

Stav skladu

  • -

Je to prírodný materiál, ktorý sa získava z toboliek kríka bavlníku (vysoký býva asi 80 cm) tkaním alebo spriadaním do vlákien a priadzí, z ktorých sa potom tkajú látky alebo pletú úplety. Bavlna je najdôležitejšou zo všetkých plodín pestovaných na výrobu textilných vlákien.
V tropických oblastiach bola bavlna používaná na výrobu ľahkých textílií celé tisícročia. Uvádza sa, že starí Egypťania používali bavlnené tkaniny už pred 12 000 rokmi.

Najstarší písomný záznam o bavlne pochádza z Indie (1500 pred Kr.) a neskôr aj Herodotos  popísal bavlnu slovami: „...a rastú tam stromy, ktorých plodom je vlna, ktorá prekonáva svojou nádherou a kvalitou ovčiu vlnu. Indovia si robia svoje šaty z tejto stromovej vlny...“.

Bavlna má dobrú pevnosť a preto sa používa hlavne na výrobky, ktoré sú namáhané a musia sa často prať. A to úplety zo 100% bavlny priam predurčuje na výrobu nočnej a spodnej bielizne. Výrobky z bavlny majú príjemný omak, dobre sajú vlhkosť a sú priedušné. Zároveň sa výrobky z bavlny vyznačujú mäkkosťou a jemnosťou a pre svoje vlastnosti sú ideálne pre ľudí s citlivou pokožkou a aj pre alergikov.

V našich výrobkoch používame aj bavlnené úplety s podielom elastanu a takéto výrobky si dlhšie zachovajú svoj tvar a sú príjemné a hlavne pohodlné pri nosení.

Bavlnu najčastejšie používame v našich výrobkoch v podobe 100% bavlnených úpletov (hlavne na nočnú a spodnú bielizeň), ale aj v úpletoch bavlna/modál/elastan, bavlna/elastan, bavlna/viskóza/elastan, bavlna/polypropylén a bavlna/polypropylén/elastan.

Materiál, ktorý Vám dáva pocit luxusu svojou mäkkosťou, krásnymi a brilantnými farbami a tiež hodvábnym omakom a leskom. To sú hlavné vlastnosti, ktorými sa vyznačujú naše výrobky zo zmesových úpletov bavlna/modál alebo bavlna/modál/elastan.

Modál sa vyrába z bukového alebo smrekového dreva, je síce vyrábaný chemicky, ale jeho základom je prírodný materiál. Úplety z modálu alebo s jeho podielom držia tvar a rozmery aj po viacerých praniach a preto sú veľmi vhodné na spodnú a nočnú bielizeň a aj tričká či šaty a tuniky. A ak je súčasťou použitého úpletu aj elastan, výrobky sú ešte pružnejšie a pohodlnejšie pri nosení, aj ak majú priliehavý strih.

Tabuľky veľkostí

Pre výber správnej veľkosti je dôležité, aby ste sa odmerali a porovnali rozmery s údajmi v tabuľkách. Merajte sa v spodnej bielizni napnutým metrom.

1 Výška postavy
2 Obvod hrudníka - vodorovne v najširšom mieste hrudníka
3 Obvod pása - vodorovne v najužšom mieste pása; u pánov v mieste, kde nosíte opasok
4 Obvod bokov - vodorovne v najširšom mieste bokov

Pri výbere správnej veľkosti zoberte vždy do úvahy aj použitý úplet podľa popisu pri výrobkoch.

Pyžamá, nočné košele, ale aj tričká z jednolícnych úpletov majú voľnejšie strihové riešenie, vzhľadom k vyššej pevnosti použitých úpletov.

Modely z jemnorebrových a rebrových úpletov majú zväčša štandardný či užší/slim strih vzhľadom k tomu, že úplety sú pružné a poddajné na telo.

Odporúčame vybrať si svoju štandardnú veľkosť.

Ošetrovanie výrobkov

Pre správne ošetrovanie a pranie našich výrobkov venujte pozornosť nasledujúcej tabuľke:

Špecifikácia produktu
Farba
svetložltá
Veľkosť
S
Zloženie materiálu
50% bavlna, 50% modal
Počet dielov
1
Max. teplota prania
40
Strih
voľný
Štýl
romantický
Krajina pôvodu
Slovenská republika