MESIACA s potlačou ružových mesiačikov

MESIACA s potlačou ružových mesiačikov

Obj. č. 10569108

Dievčenská nočná košeľa

MESIACA s potlačou ružových mesiačikov

Zloženie: 100% bavlna
Produktové značenie: MESIACA PSV
Kód produktu: 10569108
s DPH
7,56 €
12,60 €

Dievčenská nočná košeľa z jemnorebrového potlačeného úpletu. Predný diel je riasený s ozdobným prúžkom. Priekrčník je vypracovaný paspulkou. Voľný strih košieľky je veľmi pohodlný na nosenie.

Stav skladu

  • -

Ošetrovanie výrobkov

Pre správne ošetrovanie a pranie našich výrobkov venujte pozornosť nasledujúcej tabuľke:

Je to prírodný materiál, ktorý sa získava z toboliek kríka bavlníku (vysoký býva asi 80 cm) spriadaním do vlákien a priadzí, z ktorých sa potom tkajú látky alebo pletú úplety. Bavlna je najdôležitejšou zo všetkých plodín pestovaných na výrobu textilných vlákien. V tropických oblastiach bola bavlna používaná na výrobu ľahkých textílií celé tisícročia. Uvádza sa, že starí Egypťania používali bavlnené tkaniny už pred 12 000 rokmi.

Najstarší písomný záznam o bavlne pochádza z Indie (1500 pred Kr.) a neskôr aj Herodotos  popísal bavlnu slovami: „...a rastú tam stromy, ktorých plodom je vlna, ktorá prekonáva svojou nádherou a kvalitou ovčiu vlnu. Indovia si robia svoje šaty z tejto stromovej vlny...“.

Bavlna má dobrú pevnosť a preto sa používa hlavne na výrobky, ktoré sú namáhané a musia sa často prať. A to úplety zo 100% bavlny priam predurčuje na výrobu nočnej a spodnej bielizne. Výrobky z bavlny majú príjemný omak, dobre sajú vlhkosť a sú priedušné. Zároveň sa výrobky z bavlny vyznačujú mäkkosťou a jemnosťou a pre svoje vlastnosti sú ideálne pre ľudí s citlivou pokožkou a aj pre alergikov.

V našich výrobkoch používame aj bavlnené úplety s podielom elastanu a takéto výrobky si dlhšie zachovajú svoj tvar a sú príjemné a hlavne pohodlné pri nosení.

Špecifikácia produktu
Farba
potlač
Veľkosť
110
Zloženie materiálu
100% bavlna
Počet dielov
1
Max. teplota prania
40
Strih
voľný
Štýl
romantický
Krajina pôvodu
Slovenská republika