SELKA s obtlačkom

SELKA s obtlačkom

Obj. č. 10599334

Detská nočná košeľa

SELKA s obtlačkom

Zloženie: 100% bavlna
Produktové značenie: SELKA/O SSV
Kód produktu: 10599334
s DPH
15,70 €

Dievčenská nočná košeľa z jednolícneho úpletu. Klasický tričkový strih s krátkymi rukávmi a dolným okrajom strihaným do oblúka. Výstrih a rukávy sú ukončené paspulou. Na prednom diele je obtlačok.

Farba

Veľkosť

Veľkosť: 152
Veľkostná tabuľka

Stav skladu

  • -

Ošetrovanie výrobkov

Pre správne ošetrovanie a pranie našich výrobkov venujte pozornosť nasledujúcej tabuľke:

Je to prírodný materiál, ktorý sa získava z toboliek kríka bavlníku (vysoký býva asi 80 cm) spriadaním do vlákien a priadzí, z ktorých sa potom tkajú látky alebo pletú úplety. Bavlna je najdôležitejšou zo všetkých plodín pestovaných na výrobu textilných vlákien. V tropických oblastiach bola bavlna používaná na výrobu ľahkých textílií celé tisícročia. Uvádza sa, že starí Egypťania používali bavlnené tkaniny už pred 12 000 rokmi.

Najstarší písomný záznam o bavlne pochádza z Indie (1500 pred Kr.) a neskôr aj Herodotos  popísal bavlnu slovami: „...a rastú tam stromy, ktorých plodom je vlna, ktorá prekonáva svojou nádherou a kvalitou ovčiu vlnu. Indovia si robia svoje šaty z tejto stromovej vlny...“.

Bavlna má dobrú pevnosť a preto sa používa hlavne na výrobky, ktoré sú namáhané a musia sa často prať. A to úplety zo 100% bavlny priam predurčuje na výrobu nočnej a spodnej bielizne. Výrobky z bavlny majú príjemný omak, dobre sajú vlhkosť a sú priedušné. Zároveň sa výrobky z bavlny vyznačujú mäkkosťou a jemnosťou a pre svoje vlastnosti sú ideálne pre ľudí s citlivou pokožkou a aj pre alergikov.

V našich výrobkoch používame aj bavlnené úplety s podielom elastanu a takéto výrobky si dlhšie zachovajú svoj tvar a sú príjemné a hlavne pohodlné pri nosení.

Špecifikácia produktu
Farba
svetložltá
Veľkosť
152
Zloženie materiálu
100% bavlna
Počet dielov
1
Max. teplota prania
40
Strih
klasický
Štýl
nočná košeľa
Krajina pôvodu
Slovenská republika